
IVAN PALIJAN rođen je 1973. godine u Zagrebu, gdje je odrastao, školovao se i studirao. Tijekom studija počeo je objavljivati prve tekstove u medijima, pa je do 2000. godine radio u Arkzinu, Studentskom listu, Studentskom listu Revolt, Otvorenoj televiziji, XL magazinu i Jutarnjem listu.
Od 2001. godine započinje suradnju s Klik magazinom, a do kraja te godine postaje dio redakcije. Od sredine 2003. godine preuzima ulogu glavnog urednika Klik magazina, koji uređuje do rujna 2009. godine. Pod njegovim vodstvom, Klik postaje jedan od najznačajnijih domaćih lifestyle magazina, ističući se kombinacijom inovativnog dizajna, duhovitog i provokativnog sadržaja te suradnje s vodećim autorima domaće pop-kulture. Njegov utjecaj bio je vidljiv u oblikovanju generacijskog identiteta čitatelja, koji su Klik doživljavali kao relevantan i autentičan glas vremena. Magazin je često donosio provokativne teme i duhovite analize, poput legendarnog vodiča za zapošljavanje ili satiričnih vodiča kroz suvremeni muški lifestyle, koji su se godinama prepričavali među čitateljima.
Nakon završetka rada u Kliku, istražuje različite kreativne i životne mogućnosti te nastavlja surađivati s različitim medijima, uključujući Net.hr, OK magazin i magazin Sensa, do 2013. godine, kada se seli, prvo u Čakovec, a potom u okolicu Varaždina. Uključuje se u obiteljski posao supruge, koji se bavi proizvodnjom i distribucijom prirodne kozmetike pod brendom SAN prirodna kozmetika. Tamo preuzima marketing i prodaju, a kasnije i kreativno vođenje.
Uz poslovne angažmane, posvećuje se i programima osobnog razvoja i zdravog življenja u svom Sattva centru zdravlja i sreće, gdje vodi radionice i programe meditacije, joge, zdravog življenja i zdrave prehrane usmjerene na poboljšanje fizičkog i mentalnog blagostanja.
Ova knjiga tek je prvi naslov u nizu koje priprema, trenutno dovršava knjigu “365 najvažnijih domaćih albuma koje morate poslušati”, koja se nadovezuje na njegovu strast prema glazbi i pop-kulturi. Njegovi budući naslovi istražuju slične teme u različitim medijima, povezujući glazbu, film, književnost i kulinarsko umijeće kroz jedinstveni autorski pristup. U planu su:
“Film na dan: 365 najvažnijih filmova koje morate poslušati”
“365 najvažnijih domaćih filmova koje morate pogledati”
“Holi kuhar”
“Jedan svijet – jedna kuharica”
“Punk pjesme” – knjiga ljubavne poezije

VELIMIR GRGIĆ, rođen 1978., je novinar, pisac, scenarist i producent. Objavljivati počinje s 15 godina u mjesečniku Heroina Nova. Jedan je od idejnih začetnika, pokretača i urednika magazina Nomad, koji uređuje sve do prestanka njegova izlaženja 2002. godine. U međuvremenu, pisao je za neke od najvećih magazina u državi i regiji, kao što su Playboy, Globus, Nacional i Klik; s 18 godina postao je urednik u Homo Volansu, a objavljivao je u časopisima Arkzin, 21. stoljeće, američkom magazinu The Source i mnogim drugim, a godinama je radio kao novinar portala Tportal.hr, pišući tekstove o filmu, glazbi, televiziji, lifestyleu, kulturi i društvenim fenomenima. Uredio je i brojne emisije, TV priloge i reportaže te nastupao pred kamerom pionirske T-Comove internet televizije, pokrenute početkom novog milenija, a kasnije transformirane u MAXtv. Godine 2019. pisao je kolumnu za portal Telesport i postao stalni suradnik/feljtonist magazina Express (24 sata).

DINO MILIĆ JAKOVLIĆ rođen je 1970. u Zagrebu, a u novinarskoj karijeri uglavnom se bavi automobilima i Formulom 1. O glazbi nije profesionalno pisao, pa je frustracije zbog toga pretočio u blog, koji je najčešće govorio o glazbi i koncertima, te svojedobno bio dosta praćen. Na jednom je Memorijalu Mirka Miočića osvojio srebrnu medalju upravo na glazbenom kvizu – a da pritom nije točno odgovorio niti na jedno pitanje iz 21. stoljeća! Upravo mu je zato bila privlačna forma ove knjige, u kojoj se nalazi dosta albuma iz nekih malo davnijih dana.

MARKO SMILJIĆ, rođen 1970. u Zagrebu. Zadnjih četvrt stoljeća zaposlen u jednoj zagrebačkoj knjižnici, gdje između ostalog vodi glazbenu zbirku, što znači da od dobrih albuma ne može pobjeći. Povremeno piše, tu i tamo objavljuje, a svojedobno godinama autorski surađivao u magazinu KLIK te iz tog davnog vremena datira poznanstvo s nesretnom braćom po kolekcionarstvu. Kad ga je bivši urednik pozvao na suradnju na knjizi, sjetio se kako mu je prije nekih desetak godine polica s pločama sa zida skoro pala na glavu i pri tom odvalila radijator, pa prihvatio poziv kako bi se osvetio i naplatio štetu. Kao posljedicu svega u pedeset i nekoj opet otkrio skupe čari skupljanja ploča i svjestan je da se toga sad neće tako lako riješiti, do sljedeće nesreće s fatalnim posljedicama.

ZORAN STAJČIĆ Glavni urednik i jedan od osnivača hrvatskog pop kulturnog portala Ravno do dna (Ravnododna.com) od 2011., također urednik i voditelj radijske emisije Ravno do sna specijalizirane isključivo za suvremenu domaću i regionalnu glazbu na Radio Studentu od 2011. 2013. Iza sebe ima 20 godina novinarskog rada specijaliziranog za glazbu i pop kulturu, te glazbenog kritičara koji je pratio sve medijske formate (HRT, Nova TV / Dnevnik.hr, Jutarnji list, T-Portal, Metro, Play, IQ i Klik). Radio je i kao novinar za Rolling Stone Hrvatska (2013.-2015.) U tom razdoblju imao je najviše priča na naslovnici, a od listopada 2014. bio je izvršni urednik internetske novine Rollingstone.hr. Preveo je dvije rock biografije (The Clash, Ray Manzarek), radio je kao glazbeni fotograf i imao tri izložbe, režirao jedan dokumentarni film i video spotove za hrvatske izvođače, organizirao koncerte za više od 50 suvremenih bendova i autora, organizira i javne glazbene tribine. Bio je vođa hrvatskog rock benda Subway Dogs (1992. – 2004.), snimio je tri albuma, došao do vrha nacionalnih top lista singlova i nastupio na slovenskom festivalu Novi Rock 1993. sa The Smashing Pumpkins i Verve.

BOJAN MANDIĆ je omnichannel marketinško-komunikacijski strateg i savjetnik. Inovativni poduzetnik u sektoru prehrane životinja za učinkovitiju prilagodbu negativnom utjecaju klimatskih promjena. Posljednjih nekoliko godina piše o biznisu i ekonomiji kroz prizmu pop kulture, kao i tekstove za poznati blog Ruralna Gorila. Radio kao novinar i urednik za Klik i Radio Student, te imao featuring u knjizi „Ritam i rima“ Velimira Grgića. Kao DJ i organizator snažno doprinosio vrhunskoj kvaliteti legendarnih glazbenih programa „Moovare“ u Močvari, „Mamatronik“ i „Explicit Music“ u Mami i Ksetu, te „deep&chicken“ i „Krv, znoj i guze“ u Točkici, te kao polovica mitskog dua DJČoban&DJSeljo. Vrhunski poznavatelj glazbe i early adopter nišnih glazbenih pojava čije varijacije kasnije postaju mainstream.